Standardní vybavení bytového domu Olomouc Šibeník

Standardní provedení budovy

Obvodové zdivo – 1.-2.PP železobetonové monolitické , 1.- 4. NP z cihelných bloků + provedení vnějšího kontaktního zateplovacího systému

Vnitřní zdivo, příčky, mezibytové příčky – keramické cihly, železobetonové monolitické stěny, pórobetonové zdivo, sádrokarton, sádrové vnitřní omítky

Schodiště, podesty, chodby – železobetonové konstrukce, obložení schodišťových stupňů, podest a chodeb z dlažby, hliníková madla na schodištích

Podlahy v garážích – drátkobetonová strojově hlazená podlaha a podlahová stěrka

Balkony a terasy – zábradlí z hliníkové konstrukce s mléčným sklem, podlahy s nátěrem (balkony) příp. dlažba (terasy)

Klempířské konstrukce – lakovaný systémový plech

Výtah – elektrický osobní výtah, standard JTH

Garážová vrata vjezd a výjezd bytový dům – sekční vrata na elektrický pohon. Ovládání dálkovým ovladačem + nouzové ruční ovládání. Každému vlastníkovi bytu, který má zakoupené parkovací stání, je přidělen 1ks dálkového ovládání vrat.

Vchodové dveře – hliníkové prosklené, opatřeny bezpečnostním sklem

Venkovní úpravy – komunikace do garáží z asfaltu, chodníky a parkovací stání ze zámkové betonové dlažby s obrubníky, zatravněné plochy

Rozvody vody – rozvody plastové opatřené izolací, v instalačních jádrech jednotlivých bytů na studené a teplé vodě osazeny bytové uzávěry a odečítací vodoměry. Požární rozvod vody k hydrantům na chodbách z pozinkované oceli.

Vytápění, ohřev TUV – centrální zdroj tepla VEOLIA. Příprava TUV v bytové výměníkové stanici každého bytu, samostatně ovládané programovatelným termostatem.

Kanalizace – odhlučněné vnitřní gravitační kanalizační potrubí

Elektrorozvody, měření spotřeby energií – samostatné měření spotřeby jednotlivých energií pro byty a společné prostory domu (garáže, výtahy, chodby, atd.)

Elektro – slaboproud – v bytech budou osazeny videotelefony pro domovní komunikaci. Telefonní a internetové rozvody v bytech a ve společných prostorách patří k vybavení bytů, ale nejsou součástí vlastnictví bytových jednotek ani bytového domu (vlastníkem je CETIN). Budova není vybavena kamerovým systémem.

Vzduchotechnika – nucené odvětrání bytů, sklepů, garáží.

Standardní provedení bytu

Vnitřní zdivo, příčky
– mezibytové příčky: cihelné příčky nebo železobetonové monolitické stěny
– vnitřní mezipokojové dělící příčky: sádrokartonové stěny

Vnitřní omítky – sádrové

Podhledy – sádrokartonové v koupelnách a v chodbě. V obytných místnostech sádrové omítky

Okna, balkónové dveře – plastová, zasklená izolačním trojsklem, vnější okenní klempířské prvky z lakovaných systémových parapetů. Zvenčí dekor imitace dřeva. Vnitřní parapety plastové bílé.

Příprava pro vnější žaluzie – stavebně budou připravena pouzdra + napájení z rozvaděče pro žaluzie. Vlastní žaluzie s pohonem a ovládáním nejsou součástí standardní dodávky.

Vchodové dveře – do bytu protipožární s bezpečnostní vložkou, bez prahu, barva hnědá

Vnitřní dveře – mezipokojové dveře dřevěné plné s jednoduchým profilováním, obložkové zárubně, bez prahu.

Podlahy vnitřní – dlažby Porcelanosa a/nebo vinylová podlaha

Obklady v koupelně a na WC – obklady Porcelanosa v koupelnách a na WC cca. do výše zárubně

Rozvod vody – PE trubky, přívod pro zařizovací předměty, pračku, myčku atd. dle RPD

Kanalizace – tvrzené PVC

Vytápění – rozvody z měděného potrubí, radiátory Kermi s termostatickými ventily, v koupelnách žebříčkové radiátory Kermi

Sanitární keramika a příslušenství – dle individuálního dispozičního řešení jednotlivých bytů – dodavatel IDEAL STANDARD, série bude upřesněna: WC závěsné, umyvadlo s pákovou baterií, vana s vanovou baterií a sprchovým setem nebo sprchový kout se sprchovou baterií a sprchovým setem.

Elektro rozvody – hlavní rozvaděč v předsíni, rozvody provedeny v mědi dle ČSN, v kuchyni rozvod na spotřebiče – lednice, myčka, trouba, osvětlení, digestoř + třífázová příprava pro indukční varnou desku.

Vzduchotechnika – nucené odsávání vzduchu z obytných místností, koupelen a sociálních zařízení bude zajištěno přes rozvody vzduchotechniky skrze bytovou vzduchotechnickou entalpickou rekuperační jednotku. Odvětrání digestoře přes VZT není možné! Lze použít pouze recirkulační digestoř bez odtahu

Dachi © 2022, DACHI
+420 736 532 205